V Zlot Miłośników Quadów

Na piąty Zlot Miłośników Quadów członków ATV Team Police i PKC "Sama Rama" zaprosiły tym razem S.C. "Enigma" Police i Producent Słodyczy Firma "Dobosz" z Trzebieży. Na bazę imprezy podobnie jak w roku ubiegłym wynajęto ośrodek wypoczynkowy WAJK w Piasecznie nad jeziorem Drawsko gdzie w dniach 30 kwietnia 3 maja 2012 r. dwudziestu amatorów turystyki motorowej brało udział w sportowej rywalizacji.

Uczestnicy zlotu tym razem zostali rozlokowani w pawilonach mieszkalnych ze względu na jeszcze zbyt chłodne noce w tym rejonie Pojezierza Drawskiego.

1.JPG
2.JPG

Ponieważ dzień 30 kwietnia był normalnym dniem pracy więc do bazy nasze samochody ciągnące lawety z quadami dojechały dopiero pod wieczór. Po rozlokowaniu się i kolacji zapłonęło integracyjne ognisko połączone z pokazem multimedialnym migawek z poprzednich zlotów.

3.JPG

1 maja, zaraz po śniadaniu rozegrano pierwsze konkurencje sprawnościowe polegające na współpracy w warunkach terenowych poszczególnych zespołów załóg. Na wyznaczonym terenie należało pokonać przeszkody i z jak najmniejszą ilością punktów karnych i w limitowanym czasie dotrzeć do wyznaczonego celu.


Kolejny dzień 2 maja to zmagania strzeleckie z broni pneumatycznej. Tu poszczególne drużyny walczyły indywidualnie o tytuł "Wyborowego Strzelca", a uzyskana punktacja rzutowała na końcowy wynik zawodów.

11.JPG

Natomiast w godzinach popołudniowych uczestnicy zlotu udali się na przystań, gdzie korzystano z łodzi, kajaków a także próbowano sił w wędkarstwie.

12.JPG

W tej ostatniej dyscyplinie pięknym okazem złowionego szczupaka mógł się pochwalić Jacek Gaweł.

13.JPG

Jeszcze przed wieczorem komisja sędziowska ogłosiła wyniki zmagań sportowych. Na czołowych miejscach uplasowały się ekipy Jacka, Ryśka, Grzegorza, Mariusza i Daniela (wszyscy z ATV Team Police).. Wszystkim załogom wręczono dyplomy, upominki i słodycze. Na zakończenie kolejnego dnia zlotu odbyło się tradycyjne ognisko.


3 maja, w ostatni dzień zlotu wszystkie załogi udały się do Siemczyna by zwiedzić pałac. Został on wzniesiony w latach 1722-26 przez Henryka Bernarda von Goltza. Baron von Goltz, generał w służbie króla polskiego, zbudował pałac dla swej licznej rodziny. W 1793 r. zadłużoną posiadłość w Siemczynie kupił Henryk August von Arnim. Z rodziną von Arnim wiąże się rozbudowa pałacu w 1796 r. o dwa skrzydła boczne, dostawione pod koniec XIX w. Po 1945 roku pałac przez długi czas użytkowany był przez PGR, które przeprowadzało jedynie bieżące remonty. Od kilku lat obiekt wraz z budynkami gospodarczymi jest własnością prywatną. W ramach odbudowy w części zabudowań funkcjonuje już hotel.

17.JPG
18.JPG

Po powrocie z wycieczki i załadunku quadów na przyczepy wracamy w drogę powrotną do Polic. V Zlot Miłośników Quadów przechodzi do historii. Na pewno zostaną po nim miłe wrażenia i pamiątkowy znaczek z tej ciekawej imprezy.

19.JPG
20.JPG

Specjalne podziękowania za znakomitą organizację zlotu należą się Jackowi i Mariuszowi Gaweł.


(mgaw)
(kornela)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License