VI Polickie Palenie Choinek

Już po raz drugi z rzędu Styczniowe Palenie Choinek w Policach na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 odbyło się bez śniegu. Była to już szósta edycja. Nie na taką zimę czekali uczestnicy cyklicznej imprezy pod hasłem "Zabierz Swoją Starą" w sobotni wieczór 17 stycznia 2015 r. taszcząc do ogniska świąteczne drzewka.

1.JPG
2.JPG

Imprezę otworzył prezes "Samej Ramy", który przywitał zebranych i poinformował jaki jest cel imprezy, a także skąd wziął się zwyczaj noworocznego palenia choinek.

3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG

Po tym wstępie zebrani wokół ogniska przybysze odśpiewali Hymn Palenia Choinek na melodię "Hej sokoły….", po czym ponad 160 choinek zaczęło wędrować do ogniska, a unoszący się dym i snopy iskier dominowały nad polaną.

8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG

W świetle płonącego ogniska rozegrano kolejną edycję "Mistrzostw Rzutu Choinką na Odległość". W kategorii dzieci najdalej rzucali Marcin Szyndler i Julian Kawula. wśród pań dominowały wynikiem 4,0 m Anna Mandrak i Elżbieta Płoska. W kategorii mężczyzn startowało najwięcej zawodników. Ostatecznie zwycięzcą został Mirosław Tuczyński z rezultatem 6,75 m, a za nim uplasowali się Maciej Nowak i Kamil Kurlenko. Zwycięzców uhonorowano drobnymi pamiątkami.

15.JPG
16.JPG
17.JPG
18.JPG
19.JPG

Najliczniej obsadzony był konkurs "przeciągania liny", do którego stanęło jednocześnie ok. 50-cioro dzieci i dorosłych. Była to raczej forma zabawy, ale wszystkich uczestników zmagań również nagrodzono.

20.JPG
21.JPG
22.JPG
23.JPG
24.JPG

Kiedy płomień palonych choinek nieco zmalał uczestnicy szóstej edycji akcji "Zabierz Swoją Starą" przystąpili do wspólnego pieczenia kiełbasek. Kilka słów wspomnień ze swoich dwukrotnych zmagań z Atlantykiem opowiedział nasz kajakarz Olek Doba.

25.JPG
26.JPG
27.JPG
28.JPG
29.JPG
30.JPG

Na zakończenie organizatorzy dziękując za liczny udział w imprezie zaprosi wszystkich na dwie kolejne wędrówki pod hasłem "Nocny Rajd z Pochodniami" w dniu 6 lutego i "Każdy Ptaszek ma Swój Daszek" - 14 lutego 2015 r.

31.JPG

(wgaw)
(ak)
(adalbert)
(jurek)
(basia)
(stasiek)
(micolski)

Polickie Palenie Choinek VI Teleexpress z dn. 18.01.2015


"Zabierz Swoją Starą", czyli coroczne palenie drzewek choinkowych - Dziennik Policki z dn. 17.01.2015


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License