VI Rajd Rodzinny - kwiecień 2009

W niedzielę, 19 kwietnia 2009 roku Ośrodek Sportu i Rekreacji w Policach przy współudziale trzonu Polickiego Klubu Cyklistów „Sama Rama” działającego a pod sztandarem Stowarzyszenia Ekologicznego „Łarpia” zorganizował VI Rodzinny Rajd Rowerowy.

1.JPG

Blisko 50-osobowa grupa uczestników spotkała się przed godziną 1000 na terenie kompleksu Rekreacyjno - Sportowego przy ulicy Piaskowej w Policach. Po przywitaniu uczestników przez organizatorów, uczestnicy Rajdu wyruszyli na 16 kilometrową trasę prowadzącą leśnymi duktami Puszczy Wkrzańskiej. Trasa rajdu wiodła m.in. obok Dębu Bogusława X, gdzie zaplanowany był pierwszy odpoczynek, w trakcie którego można było usłyszeć wiele szczegółów na temat historii i legendy związanych z tym miejscem a także o samym księciu Bogusławie.

2.jpg

3.JPG

Dalej trasa prowadziła do jeziora Goślickiego. Tu uczestnicy imprezy otrzymali rękawice i worki na śmieci. Po półgodzinnym sprzątaniu zebrano ok. 3 m3 różnego rodzaju odpadków.

4.JPG

5.JPG

Pokonując piaszczysty odcinek dalszej drogi zatrzymano się przed XV wiecznym kościołem p.w. Wniebowzięcia NMP w Przęsocinie gdzie również rowerzyści mogli dowiedzieć się kilku szczegółów z historii budowy świątyni.

6.JPG

Również w Przęsocinie na terenie miejscowej stacji benzynowej turyści całkiem z bliska mogli zobaczyć ustawionego tu autentycznego odrzutowca wojskowego oraz helikopter. Stąd też zachowując środki ostrożności cała kolumna rowerzystów udała się na metę rajdu .

7.jpg

Jak oceniono, po ponad dwugodzinnych zmaganiach w terenie, uczestnicy cali, zdrowi, w komplecie i w znakomitych nastrojach dotarli do miejsca skąd wyruszali. W kompleksie rekreacyjno - sportowym OSiR na wszystkich uczestników czekał gorący posiłek w postaci kiełbasek i kaszaneczek z grilla oraz wody mineralnej, herbaty i kawy.

8.jpg

Na zakończenie imprezy wszyscy otrzymali pamiątkowe znaczki i dyplomy. Organizatorzy rajdu serdecznie dziękują grupie ratowników medycznych ze Społecznego Stowarzyszenia Ratowniczego ze Szczecina za pomoc w realizacji imprezy.

(wig)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License