VI Wakacyjny Rajd Rodzinny - lipiec 2015

Wzorem lat ubiegłych PKC "Sama Rama" i policki OSiR w trakcie wakacji organizują rajdy rowerowe mające na celu zachęcić polickie rodziny do aktywnego spędzania czasu. Nie inaczej było też 11 lipca 2015, kiedy spotkaliśmy się wakacyjnie po raz szósty, a pierwszy w 2015 roku pod Kompleksem OSiR przy ul. Piaskowej. Do akcji oprócz wymienionych organizacji włączyła się Komenda Powiatowa Policji prowadząc działania na rzecz bezpieczeństwa turystów na rowerach.

1.jpg
2.JPG

Po omówieniu przebiegu trasy i udzieleniu kilku wskazówek cyklistom blisko 60-osobowy peleton wyruszył asekurowany przez naszych działaczy ulicami Piłsudskiego, Okulickiego i Tanowską do Trzeszczyna.

3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG

Tu pod pomnikiem martyrologii więźniów obozów pracy z lat 1939-45 najmłodszemu pokoleniu cyklistów przybliżono historię obozów i wyjaśniono sens usytuowanego tu pomnika.

8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG
11a.JPG

Dalej trasa biegła przez Tanowo i Witorzę gdzie rowerzyści oprócz zabytkowych budowli mogli zobaczyć coraz rzadziej gniazdującego bociana białego.

12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG

W Tatyni wyznaczono kilkuminutową przerwę na kanapkę i kubeczek kawy, a także zwiedzono szachulcowy, zabytkowy kościół pw. św. Pawła Apostoła.

16.JPG
17.JPG
18.JPG
19.JPG
20.JPG
21.JPG

Po przerwie trasa wiodła do Jasienicy, a potem ul. Jasienicką w kierunku Polic, by po pokonaniu 27 km jazdy zameldować się na mecie rajdu zlokalizowanej na terenie Kompleksu OSiR. Tu organizatorzy przygotowali dla wszystkich ciepły posiłek, kawę i słodycze.

22.JPG
23.JPG
24.JPG
25.JPG
26.JPG
27.JPG

Tu też w związku z wydłużeniem trasy rajdu nie przeprowadzono konkursów, a w zamian za to rozlosowano upominki pomiędzy uczestników imprezy. Na zakończenie wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe znaczki, a także zaproszono na sierpniowy rajd rowerowy.

28.JPG
29.JPG
30.JPG

(wgaw)
(kaziu)
(tomek)
(marek)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License