VII Rajd Rodzinny wrzesień 2009

Już po raz drugi w tym roku spotykaliśmy się na trasie Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Te działania mają uaktywnić całe rodziny do wyruszenia na szlaki turystyczne. Takie założenie przyjął w sobotę, 19 września 2009 roku policki Ośrodek Sportu i Rekreacji, który przy współudziale Stowarzyszenia Ekologicznego "Łarpia" zorganizował VII Rodzinny Rajd Rowerowy. Tuż, przed godziną 1000 blisko 50-osobowa grupa uczestników zebrała się na terenie kompleksu Rekreacyjno - Sportowego przy ulicy Piaskowej w Policach.

1.JPG

Po przywitaniu uczestników przez organizatorów, uczestnicy rajdu wyruszyli na 15 kilometrową trasę prowadzącą leśnymi duktami Puszczy Wkrzańskiej. Trasa rajdu wiodła m.in. przez Siedlice potem obok Dębu Księcia Bogusława X, gdzie w trakcie odpoczynku można było usłyszeć wiele szczegółów na temat historii i legendy związanych z tym miejscem a także o samym władcy Pomorza Zachodniego.

2.JPG

Dalej trasa prowadziła do jeziora Goślickiego. Tu uczestnicy imprezy otrzymali rękawice i worki na śmieci. Po półgodzinnym sprzątaniu zebrano ok. 3 m3 różnego rodzaju odpadków a przy okazji kilka dorodnych prawdziwków i kozaków.

3.JPG

W trakcie dalszej wędrówki pokonując piaszczysty odcinek leśnej drogi zatrzymano się przed XV-wiecznym kościołem p.w. Wniebowzięcia NMP w Przęsocinie. Również i tutaj rowerzyści mogli poznać kilka szczegółów związanych z historią budowy świątyni. Zachowując środki ostrożności cała kolumna rowerzystów udała się na metę rajdu. Po ponad dwugodzinnych zmaganiach w terenie, uczestnicy w znakomitych nastrojach dotarli do miejsca skąd wyruszali. W kompleksie rekreacyjno - sportowym OSiR na wszystkich uczestników czekał już gorący posiłek w postaci kiełbasek z grilla, herbaty i kawy oraz wody mineralnej. Na zakończenie imprezy wszyscy otrzymali pamiątkowe znaczki i dyplomy.

6.JPG

Organizatorzy rajdu serdecznie dziękują grupie ratowników medycznych ze Społecznego Stowarzyszenia Ratowniczego ze Szczecina za pomoc w realizacji imprezy a wszystkich uczestników zapraszają na kolejną imprezę - Rajd "Szlakiem Pomników Jana Pawła II.

(wig)

Informacja z rajdu w "Głosie Szczecińskim" z 21.09.2009 r.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License