Rowerowa Rodzinna Wędrówka w Nieznane

VII Wakacyjny Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany 23 sierpnia 2015 odbywał się pod hasłem: Rowerowa Rodzinna Wędrówka w Nieznane. Na starcie przed Kompleksem polickiego OSiR-u stanęło kilkanaście rodzin, w tym małżeństwo Zimmermann z Eggesin. Po wykonaniu familijnej fotografii peleton 68 uczestników imprezy ruszył na trasę rajdu.

1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG

Jadąc ścieżką rowerową wzdłuż ul. Rurowej, a potem wzdłuż ul. Tanowskiej minęliśmy Trzeszczyn potem Tanowo i dotarliśmy do Bartoszewa.

6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG

Tu na terenie gospody "Uroczysko" był czas na odpoczynek, a także rozegrano konkurs dla dzieci pod hasłem "Czy znasz maszyny i urządzenia gospodarcze z epoki PRL". Organizatorzy aby włączyć do zabawy również dorosłych zezwolili na podpowiadanie maluchom. Najlepszą wiedzą wykazali się Wiktor, Zuzanna i Hubert Załucha, Ala Grygorcewicz oraz Tomek i Maciuś Chmielewscy.

11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG

Dalszy przebieg trasy ze względu na panującą długotrwałą suszę musiał być zmieniony więc wróciliśmy ścieżką rowerową do Tanowa by dalej pojechać przez Witorzę do Tatyni gdzie obejrzeliśmy jaz i młyn wodno-elektryczny na rzece Gunica.

15.JPG
16.JPG
17.JPG
18.JPG

W Tatyni podzielono peleton na dwie grupy. Młodsze dzieci wraz z rodzicami pojechali na metę rajdu tzw. skrótem, pozostali uczestnicy przez Wieńkowo dotarli do pracowni miniatur Czesława Piekarskiego w Jasienicy, który opowiedział o tworzonych przez siebie budowlach zabytkowych.

19.JPG
20.JPG
21.JPG
22.JPG

Jadąc dalej peleton dotarł na dawny cmentarz przy ul Jana Kazimierza, by pod pomnikiem poświęconym Ludwgowi Giesebrechtowi zapalić znicze i wysłuchać krótkiego opisu jego sylwetki.

23.JPG
24.JPG

Stąd pojechaliśmy już do Polic by na przystani Kajakowo-Żeglarskiej OSiR-u nad rzeką Łarpia, gdzie przy grilu, kiełbaskach, kawie i słodyczach odbyło się zakończenie rajdu.

25.JPG
26.JPG
27.JPG

Tu też wręczono najliczniejszej rodzinie biorącej udział w imprezie puchar. Została nią ośmioosobowa familia Bilik. Jako najliczniejsza ekipę, która przejechała całą trasę rajdu uznano państwo Michalaków, którym również wręczono puchar. W tej rodzinie na siodełku z tatą Marcinem jechał najmłodszy uczestnik imprezy - dwuletni Szymon.

28.JPG
29.JPG
30.JPG

Na zakończenie zwycięzcom konkursów wręczono nagrody a wszystkim uczestnikom pamiątkowe znaczki. Organizatorzy imprezy PKC "Sama Rama" policki OSiR i UG Police serdecznie dziękują Andrzejowi Helakowi, Zbyszkowi Żułowskiemu, Bogusi i Staszkowi Nowickim za pomoc w przeprowadzeniu imprezy.

31.JPG
32.JPG
33.JPG

(wgaw)
(Jurek)
(Ala)
(monika)
(snowicki)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License