VII Zlot Morsów w Mielnie

Po spotkaniu w Ińsku 17 stycznia 2010 roku wiadomo było, że Polickie Morsy przygotowują się do udziału w VII Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie. Celem tego mieleńskiego spotkania miało być bicie rekordu Guinnessa na największe "Zanurzenie Misiów Polarnych", w skład których wchodzą również i Policzanie. Niewątpliwą zachętą do licznego udziału w tej imprezie były również obchody 5-lecia działalności Klubu „Polickie Morsy”.

Toteż własnymi samochodami z Polic do Mielna dojechało 18 amatorów zimowego wchodzenia do wody. Na miejscu okazało się, że na plaży zjawiło się 1 462 morsów w tym 583 kobiety i 879 mężczyzn, by po wspólnej rozgrzewce wejść do wody Bałtyku co najmniej po talię.

1.jpg
2.jpg
2a.jpg
2b.jpg

Dzięki tej zespołowej kąpieli niemal trzykrotnie przekroczono dotychczasowy rekord, jaki 1 stycznia 2009 roku w Nowym Jorku ustanowili członkowie organizacji All Knights Alliance, Klubu Misiów Polarnych oraz Fundacji „Pomyśl Życzenie” z Long Beach. Do wody weszło wówczas 579 odważnych morsów.

3.jpg
4.jpg

W Polsce Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie odbywa się bez przerwy od 2004 roku. Pomysł organizacji imprezy wziął się od cotygodniowych zimowych kąpieli w Bałtyku 20-osobowej grupy morsów z Koszalina i Bobolic. Jak pokazują statystyki w pierwszym zlocie wzięło udział 122 morsów. Później liczba ta stale rosła. Druga edycja imprezy zgromadziła 301 uczestników, trzecia - 489, czwarta - 570, piąta - 872, a szósta - 1164. W tegorocznym zlocie - jak podali organizatorzy - uczestniczyły morsy ze 198 polskich miejscowości.

5.jpg
7.jpg
6.jpg

Jak zaznaczył Prezes Klubu Zbyszek Nowak „Polickie Morsy” brały udział w tej imprezie po raz piąty. Najstarszym naszym morsem na tym Zlocie był 75-letni Florian Kropidłowski, a najmłodszym 10-letni Piotrek Kusyk.

Kolejne wspólne zanurzenie Polickie Morsy planują w Gunicy, nieopodal Tanowa w dniu 7 marca br., na które już swój akces zgłosiło kilka klubów z Polski i Niemiec.


(wig)


Materiał filmowy portalu gs24.pl

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License