VIII Rajd Rodzinny - kwiecień 2010

W niedzielę 9 maja 2010 roku Ośrodek Sportu i Rekreacji w Policach przy współudziale SE "Łarpia" a tym samym PKC "Sama Rama" zorganizował VIII Rodzinny Rajd Rowerowy.

Ponad 100 osobowa grupa uczestników spotkała się na terenie Kompleksu Rekreacyjno - Sportowego przy ulicy Piaskowej w Policach. Po przywitaniu przez organizatorów uczestnicy rajdu wyruszyli na trasę prowadzącą leśnymi duktami Puszczy Wkrzańskiej do Siedlic.

1.JPG

Ten pierwszy odcinek wyłonił wszystkie awarie rowerów. Dalej trasa wiodła obok Dębu Bogusława X gdzie w trakcie dłuższego odpoczynku wysłuchano legend związanych z Anną Jagiellonką i Bogusławem X.

2.JPG
3.JPG

Kolejny przystanek wyznaczono nad jeziorem Goślickim, tu uczestnicy w ramach obchodów Dnia Ziemi sprzątali jego brzegi zbierając ok. 3 m3 śmieci.

4.JPG
5.JPG

Po dotarciu do Przęsocina obejrzeliśmy późnogotycki kościół p.w. Wniebowzięcia NMP. Potem omijając wielkie kałuże szusowaliśmy już w dół do mety rajdu.

6.JPG
7.JPG

Po ponad dwugodzinnych zmaganiach w terenie, uczestnicy rajdu cali, zdrowi, w komplecie i w znakomitych nastrojach dotarli do miejsca skąd wyruszali. W kompleksie rekreacyjno - sportowym OSiR na wszystkich uczestników czekał gorący posiłek w postaci kiełbasek i z grilla oraz wody mineralnej.

8.JPG
9.JPG

Po chwili wytchnienia, organizatorzy zaprosili uczestników rajdu do udziału w losowaniu nagród. Niektórym, dopisało szczęście więc w spontaniczny sposób wyrażali swoje zadowolenie.

10.JPG
11.JPG

Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki i zaproszenie na kolejne imprezy.PKC "Sama Rama" dziękuje nowemu kierownikowi Kompleksu Anecie Bała i dyrekcji OSiR-u za duży wkład pracy w przygotowanie tej cyklicznej imprezy.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License