VIII Wakacyjny Rajd Rodzinny

Już po raz ósmy Sama Rama, OSiR i Wydz. Oświaty UG Police 23 lipca 2016 r. zaprosili polickie rodziny lubiące spędzać wakacje na rowerach na kolejną imprezę. Tym razem był to Wakacyjny Rodzinny Rajd Rowerowy. Na apel odpowiedziało dwadzieścia rodzin z dziećmi w różnym wieku, które zjawiły się na terenie Kompleksu OSiR przy ul. Piaskowej. Był też piesek Dorotka ze swoim panem.

1.JPG
2.JPG
3.JPG

Po rejestracji i wspólnym zdjęciu wyruszyliśmy na szesnasto-kilometrową trasę po terenie miasta i gminy Police.

4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG

Pierwszy przystanek mieliśmy przy dawnej wozowni straży ogniowej w Trzeszczynie, a potem pod krzyżem pamięci na miejscowym cmentarzu. Tu prowadzący trasę opowiedzieli historię miejscowości oraz wyjaśnili pochodzenie nazwy osady.

8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG

Jadąc przez Trzeszczyn ul. Żymierskiego, a potem drogą terenową dotarliśmy do ul. Kuźnickiej, by skręcić w Rurową. Przy tablicy poświęconej byłemu obozowi hitlerowskiemu z okresu II wojny światowej Hägerwelle Wojtek przypomniał w krótkim zarysie jego funkcje i powiązanie z fabryką benzyny Hydrierwerke Pölitz.

12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG

Poruszając się ul. Tanowską peleton zatrzymał się przed Komendą Powiatową Straży Pożarnej by wysłuchać historii stojącego tam helikoptera, który przed kilku laty, w trakcie akcji gaśniczej lasów Puszczy Wkrzańskiej runął do jeziora Piaski.

17.JPG
18.JPG
19.JPG
20.JPG

Kolejny przystanek to Park Staromiejski i zlokalizowane tam Lapidarium. Uczestnicy rajdu wysłuchali opowieści o jego powstaniu oraz o zgromadzonych płytach nagrobnych znanych mieszkańców XIX i XX wiecznych Polic.

21.JPG
22.JPG
23.JPG

Ulicą Piłsudskiego i Piaskową dotarliśmy do mety rajdu, czyli Kompleksu OSiR. Tu dzięki inicjatywie Anetki Bały czekał na nas słodki poczęstunek, kawa i herbatka.

24.JPG
25.JPG
26.JPG
27.JPG

Tu też rozegrano szereg konkursów. Było przeciąganie liny, był „bieg z jajkiem” i było „nakręcanie śrub na czas”. W tej konkurencji najlepszy był Jacek Siewiela przed Heńkiem Chmielewskim i Waldkiem Radzimskim. Zwycięzców konkursów nagrodzono, a wszystkim uczestnikom rajdu wręczono okolicznościowe znaczki.

28.JPG
29.JPG
30.JPG
31.JPG
32.JPG
33.JPG
34.JPG
35.JPG

(wgaw)
(adalbert)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License