W intencji ofiar II wojny światowej

Już po raz trzeci członkowie PKC "Sama Rama" uczestniczyli w spotkaniu modlitewnym w intencji ofiar II wojny światowej w Policach.

7 listopada 2011 r. spotkaliśmy się pod "Brzozowym Krzyżem" przy bunkrze-muzeum SMZP "Skarb" by podobnie jak zgromadzeni tu mieszkańcy Polic modlitwą i chwilą zadumy uczcić pamięć 13. tysięcy więźniów obozów hitlerowskich, którzy tu w latach 1939-1945 zginęło z wycieńczenia, ciężkiej pracy w fabryce benzyny syntetycznej, w wyniku chorób i bombardowań ponieśli śmierć.

1.JPG

Pod nieobecność ks. abpa A. Dzięgi słowo wstępne i koronkę poprowadził ks. dziekan Waldemar Gasztkowski. Po czym przedstawiciele Zarządu Gminy Police, Starostwa Powiatowego i "Skarbu" złożyli pod krzyżem wiązanki kwiatów i zapalili znicze, a poszczególne poczty sztandarowe oddały pokłon.

2.JPG
3.JPG
4.JPG

Po części ekumenicznej Prezes "Skarbu" Dariusz Szaliński poprosił ks. W. Gasztkowskiego  o poświęcenie kolejnego bunkra-muzeum z wystawą przedstawiającą historię obozów utworzonych na Ziemi Polickiej podczas II wojny św.

5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG

Wystawa zawiera wiele nieprezentowanych dotąd eksponatów i warta jest obejrzenia.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License