I Wakacyjny Rajd Rodzinny - lipiec 2011

Z wielką ulgą odetchnęli organizatorzy imprezy kiedy po prawie tygodniowej ulewie, w niedzielę 24 lipca 2011 r. w Policach zaświeciło słońce. Właśnie w tym dniu organizowano Wakacyjny Rodzinny Rajd Rowerowy. Już od godz. 9:30 na terenie kompleksu OSiR przy ul. Piaskowej zaczęli zbierać się przyjeżdżając na swoich rumakach turyści kolarze.

1.jpg
2.jpg

O godz. 10:00, po objaśnieniu przebiegu imprezy, w asyście dwóch samochodów policji prawie stuosobowa kolumna rowerzystów ruszyła ścieżka rowerową w kierunku Siedlic. Dalej oznakowaną przez organizatorów trasą poruszano się przez Leśno Górne, Sierakowo do Pilchowa. Tutaj na przykościelnym placu czekała na polickich turystów 25 osobowa grupa turystów ze szczecińskich i stargardzkich klubów: Jantarowe Szlaki, 88 i Neptun.

3.jpg

Już po chwili cała kawalkada rowerzystów zamykana przez ratowników na rowerach testowała nowowybudowaną ścieżkę rowerową jadąc od Pilchowa w kierunku Tanowa i dalej do Tatyni.

4.jpg

Tu też wyznaczono postój na zwiedzanie XVII-wiecznego, szachulcowego kościoła oraz wystawy fotogramów dawnej wsi Hagen w miejscowym sklepie „Milenium” czyli obecnej Tatyni.

5.jpg

Dalej trasa rajdu wiodła utwardzoną, żużlową drogą w kierunku Zakładów Chemicznych „Police”, a potem ul. Rurową na os. Księżnej Jagiellonki, by zakończyć eskapadę w Kompleksie OSiR-u. Łącznie uczestnicy rajdu przejechali 25 km.

6.JPG

Na mecie rajdu pracownicy OSiR-u zdążyli upiec na grillu kiełbaski, kaszanki i inne wiktuały, była także woda i herbatka, którą częstowano uczestników imprezy. Wszyscy otrzymali też pamiątkowe znaczki rajdowe.

7.jpg

Po posiłku zaproszono do szeregu konkursów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem szczególnie młodszej grupy uczestników. W konkursie obserwatora krajobrazu najbystrzejsi byli: Patryk Figiel, Kazimiera Nowak, Sylwia Gąsior i Krystyna Ziemniewicz. W zmaganiach „wędkarzy” najlepiej radzili sobie: Szymon Kryszewski, Olimpia Matyjasik, Antoni Kromiszewski i Karol Sowała.

8.jpg

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się „rowerowy tor przeszkód”. Tu najlepszy wynik uzyskała Olimpia Matyjasik przed Oskarem Filipczakiem i Andrzejem Harasimowiczem. Ponieważ uzyskane wyniki były mocno zbliżonego siebie to decyzją jury nagrodzono wszystkich uczestników konkursów, co spotkało się z wielką aprobatą z ich strony.

Na zakończenie tej imprezy organizatorzy OSiR Police, PKC „Sama Rama” i Urząd Gminy Police zaprosił wszystkich do udziału w kolejnym sierpniowym Wakacyjnym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, który odbędzie się w ostatnią niedzielę tegorocznych wakacji.


(wgaw)


Opis imprezy na stronie OSiRu Police
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License