Wakacyjny spływ kajakowy 2014

W sobotni poranek 9 sierpnia 2014 r. spotkaliśmy się na Przystani Miejskiej OSiR-u w Policach by wziąć udział w Wakacyjnym Spływie Kajakowym 2014. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów, bowiem na przystani stawiła się tak duża grupa cyklistów-wodniaków, że brakło kajaków. Po pobraniu kajaków, wioseł i kapoków zebranych przywitał Stasiu Wolny, przedstawił plan trasy czyli opłynięcie wyspy Polickie Łąki z odpoczynkiem na polickiej "plaży" w rejonie Mijanki. Kilka słów na temat bezpieczeństwa na wodzie wygłosił Andrzej Helak i ruszyliśmy w rejs.


W 22-osobowym składzie płynęliśmy Łarpią w kierunku południowo wschodnim, a potem nurtem Odry-Domiąży by dotrzeć na plażę, na krótki odpoczynek i zrobić rodzinne zdjęcie. Niemal przez całą drogę towarzyszył nam Włodek Słodziński ze swoją kamerą kręcąc materiał dla TV Police.


Okazało się, że nie wszyscy kajakarze korzystali wyłącznie z wioseł ale byli i tacy, którzy korzystali a to z silnika, a to z parasola, który służył za żagiel.


Po kilkunastu minutach postoju ruszyliśmy w stronę przystani OSiR-u. Zdaliśmy sprzęt i cykliści-wioślarze "Samej Ramy" przemaszerowali na przystań SE "Łarpia" przy ul. Dębowej gdzie zapłonęło, w którym upieczono kiełbaski. Przy ognisku ustalono plan kolejnego spływu połączonego z plenerem fotograficznym. W trakcie pałaszowania wiktuałów Olek, wnuczek Stasia Wolnego złowił rybkę - krasnopiórkę. (zdj. 20,21,22,23,24,25,26)


I tym razem pogoda współpracowała z nami, gdyż cała wyprawa odbyła się w słońcu dopiero pod koniec biesiady nadciągnęły chmury i spadł deszcz. Uczestnicy spływu składają serdeczne podziękowanie organizatorom: Stasiowi Wolnemu - komandorowi spływu, dla Stasiowi Dzieszukowi i Wiesiowi Mikołajczykowi za asekurację łodziami motorowymi oraz polickiemu UKS "Bras" za udostępnienie kajaków.


(dariusz37)
(gosian)
(Zbyszek)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License