Warsztaty Ekologiczne w Rezerwacie "Świdwie"

Kolejne spotkanie przedstawicieli dobrze już współpracujących ze sobą organizacji SE "Łarpia", PKC "Sama Rama" i "Natur und Leben Stettiner Haff" w ramach warsztatów ekologicznych odbyło się 18 maja 2005 r. na terenie Rezerwatu Ornitologicznego "Świdwie".

1.JPG
2.JPG
3.JPG

Pod kierunkiem pracownika stacji Kazimierza Olszanowskiego niemieccy i polscy ekolodzy z Eggesin i Polic w praktyczny sposób poznawali formy walki o byt i przetrwanie "łowców reniferów" żyjących około 14 tys. lat temu na terenach dzisiejszej Puszczy Wkrzańskiej. Spotkanie zakończono rozpaleniem ogniska za pomocą "zapalarki" jakiej prawdopodobnie używały wędrowne ludy w tamtym okresie dziejów. Na podkreślenie zasługuje fakt, że niemieccy uczestnicy warsztatów przyjechali do rezerwatu na rowerach. Mimo, że mieszkają w Eggesin zamówili rowery w wypożyczalni w Ueckermünde, które dostarczono im samochodem do przejścia granicznego w Blankensee. Tam też dojechali swoimi samochodami a potem przesiedli się na "dwa kółka" i dojechali do Stolca gdzie na nich czekali już działacze z "Samej Ramy".

4.JPG
5.JPG
6.JPG

Po zakończonych warsztatach na rowery w Blankensee czekał samochód z wypożyczalni. Czy to nie dobry pomysł? Tylu u nas szuka pracy, może ktoś z nich pomyślałby i zrobił coś takiego w Policach. Przecież nie każdy z nas ma gdzie przechowywać rower i czy każdy z nas jest w stanie pokonać dziennie trasę choćby 70 km (tak odległe będą od siebie mety imprez międzynarodowych).


(wig)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License