Wernisaż z kajakiem w tle

Na zaproszenie Olka Doby grono klubowiczów "Samej Ramy" zjawiło się w piątkowy wieczór 30 marca 2012 r. na wernisażu pod hasłem "Z kajakiem przez świat".

1.JPG

Spotkanie, a zarazem wystawę fotogramów wykonanych osobiście przez Olka tym razem otworzył Tomek Łój, który pokrótce opisał poczynania Olka w dziedzinie turystyki kajakowej.

2.JPG

Głos zabrał również Burmistrz Polic Władysław Diakun, który pogratulował Olkowi podjęcia decyzji o przygotowaniu wystawy. Podziękował również Gabrysi Dobie żonie Olka za wspieranie jego działalności zarówno na wodzie jak i we władaniu obiektywem aparatu fotograficznego.

3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG

Wiele ciepłych słów padło pod adresem Tomka Łoja, kuratora wystawy, który opracował fotografie pod względem artystycznym i wizualnym. Tomek podsumowując prezentowane na wystawie zdjęcia  powiedział, że ta galeria to tylko mały wycinek tego, co widział i przeżył policki kajakarz.

Olek dziękując wszystkim za przybycie zaprosił do obejrzenia wystawy mówiąc: - to są zdjęcia z kilku moich wypraw, nie byłem w stanie wszystkich tutaj zamieścić. Podczas wyprawy atlantyckiej fale sięgały  do 8 metrów wysokości, było ekstremalnie mimo to brałem aparat i próbowałem robić zdjęcia. Chciałem się pochwalić również tym, że dopłynąłem sam do Narwiku. Tam są wspaniałe regiony, wspaniałe góry, niesamowite pejzaże. Mam mnóstwo podróżniczych zdjęć lecz z braku czasu nawet ich wszystkich nie oglądałem.

7.JPG
8.JPG

Tego wieczoru Galerię Obok i wystawę odwiedziło oprócz polickich cyklistów jeszcze wielu entuzjastów dokonań Aleksandra Doby i jego pasji. Kilku młodych interesowało się zwłaszcza zdjęciem, na którym Olek odziany jest w strój syberyjskiego myśliwego. Autor fotki skomentował krótko: To wspomnienie z opłynięcia Bajkału.

9.jpg

Gratulujemy autorom wystawy i informujemy tych wszystkich, którzy jeszcze jej nie widzieli, że można oglądać ją w polickim MOK-u do końca kwietnia.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License