Wizyta w Muzeum Techniki i Komunikacji

Nie po raz pierwszy oglądamy zbiory Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki w Szczecinie. Tym razem udaliśmy się tam 24 października 2010 roku z inicjatywy Marka Ziemniewicza. Wcześniej były to wizyty w zajezdni tramwajowej przy ul. Wojska Polskiego. Tym razem jednak trafiliśmy na Niebuszewo gdzie przy ul. Niemierzyńskiej 18a mieści się siedziba wspomnianego Muzeum.

1.JPG
5.JPG

Zobaczyliśmy tu wiele ciekawych eksponatów i to niekoniecznie związanych z tramwajami, ale one były też. Zafascynowały nas zbliżone do rowerów - motocykle.

6.JPG
7.JPG

Były wystawione tu również auta produkowane właśnie w Szczecinie jeszcze przed II wojną światową przez znaną firmę Stoewer. Powstałe w powojennym okresie zakłady POLMO również pozostawiły po sobie słynne motocykle marki Junak (sam na niego wsiadałem i to nie raz) czy samochody do ruchu miejskiego marki Smyk.

8.JPG
4.JPG

Muzeum pokazuje również i inne eksponaty. Dla koneserów został wydany folder okolicznościowy, który prezentuje historię zajezdni od momentu jej budowy. Warto więc wziąć to Muzeum pod uwagę projektując wycieczki w zimowym okresie naszych wędrówek.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License