X Polickie Palenie Choinek 2019

Już kolejny raz Styczniowe Palenie Choinek w Policach odbywające się na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 było się bez śniegu. Była to już 10. jubileuszowa edycja i szkoda, że bez śnieżnej oprawy. A przecież nie na taką zimę czekali uczestnicy cyklicznej imprezy pod hasłem "Zabierz Swoją Starą", którzy w sobotni wieczór 19 stycznia 2019 r. taszczyli do ogniska świąteczne drzewka. Wcześniej organizatorzy zwieźli też trochę wyrzuconych na śmietniki drzewek. W zbieraniu choinek pomagały nawet małe dzieci.

1.jpg
2a.jpg
2b.jpg

Spotkanie otworzył Prezes "Samej Ramy", który poprosił aby minutą ciszy uczcić pamięć zamordowanego w trakcie finału 27 WOŚP - Prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza. Po czym opowiedział o wszelkich zwyczajach w Europie i Polsce, a związanymi ze styczniowym paleniem świątecznych choinek.

3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg

W dalszej części imprezy blisko 400 choinek zaczęło wędrować do ogniska, a unoszący się dym i snopy iskier dominowały nad polaną. W płomieniach wielkiego ogniska symbolicznie spalono tekturowe plakaty wyborcze jednego z kandydatów na radnego.

7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg

Nieco później w świetle płonącego ogniska rozegrano kolejną edycję "Mistrzostw Rzutu Choinką na Odległość". Startowały zarówno dzieci jaki i dorośli. Zwycięzców obdarowano drobnymi upominkami. Rozegrano też konkurs "przeciągania liny", do którego stanęło jednocześnie ok. 50-cioro dzieci i dorosłych. Była to forma zabawy, która tak zaabsorbowała ciągnących, że skończyła się zerwaniem liny. Kiedy płomień palonych choinek nieco zmalał przystąpiono do wspólnego pieczenia kiełbasek i innych wiktuałów.

11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg

Na zakończenie organizatorzy dziękując za liczny udział w imprezie (było ok. 300 osób) zaprosili wszystkich na wędrówkę pod hasłem "Nocny Rajd z Pochodniami" w najbliższą sobotę 26 stycznia br.

18.jpg
19.jpg
20.jpg
21.jpg

(wgaw)
(micolski)
(stasiek)
(mariusz)
(gracjan)
(mietek)
(marek)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License