X Wakacyjny Rajd Rodzinny

W nieco mglisty poranek 12 sierpnia 2017 r. zebraliśmy się w 30-osobowym składzie przed budynkiem Kompleksu OSiR na starcie do X Wakacyjnego Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Po inauguracji imprezy wyruszyliśmy na trasę. Po drodze kilka rowerów skorzystało z pomocy Salonu Enigma uzupełniając powietrze w dętkach.

1.JPG
2.JPG

Potem ul. Rurową pojechaliśmy do ul. Kuźnickiej. Rowerzyści na trasie zatrzymali się kilka razy wysłuchując nieznanych ciekawostek na temat mijanych obiektów m. in. historii budowy Zakładów Chemicznych "Police" SA, działalności Zakładowej Straży Pożarnej Z.Ch. "Police", a także kanału dosyłowego wody odrzańskiej do byłej fabryki benzyny syntetycznej.

3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG

Po drodze musieliśmy zatrzymać się przed szlabanami by przepuścić pociąg z blisko setką wagonów. Minęliśmy prawie wyremontowaną Halę Sportową OSiR-u przy ul. Siedleckiej.

9.jpg
10.jpg
12.jpg

Wreszcie przy lekko siąpiącym deszczyku dotarliśmy do mety na terenie OSiR-u przy ul. Piaskowej. Tu pod dachem był poczęstunek - jagodzianki, słodycze, kawa i herbatka. Tu też rozegraliśmy konkursy "Łowienia rybek". Wśród najmłodszych uczestników rajdu najwięcej ryb złowił Jakub Orlicki przed Olkiem Brzymińskim i Miłoszem Płatkiem. W "grupie seniorów" Aga Górska zakończyła swój połów wynikiem 19 sztuk. Natomiast Małgosia Kotarska i Gosia Najmark w swoich "podbierakach" doliczyły się po 18 rybek.

13.jpg
14.jpg
15.jpg

Zwycięzców nagrodzono drobnymi upominkami a wszystkich uczestników rajdu pamiątkowymi znaczkami. Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie Asi Prus za wielkie zaangażowanie w urzeczywistnienie imprezy.

16.jpg
17.jpg

(wgaw)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License