XI Wakacyjny Rajd Rodzinny

W sobotni poranek 7 lipca 2018 r. w ponad sześćdziesięcioosobowym gronie miłośników rowerów spotkaliśmy się przed polickim OSiR-em by wziąć udział w kolejnym Wakacyjnym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym. Po zapisaniu się na listę uczestników, krótkim wprowadzeniu przez Prezesa "Samej Ramy" i rodzinnym zdjęciu wyjechaliśmy na trasę rajdu.

1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG

Jadąc za naszymi przewodnikami Markiem i Andrzejem, robiąc od czasu do czasu przystanki minęliśmy Siedlice, a potem Goślice. Po godzinnej wędrówce po bezdrożach i duktach leśnych Puszczy Wkrzańskiej dotarliśmy do Przęsocina.

6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG
——

Tu na placu zabaw był dłuższy postój "na kanapkę" i nie tylko.

12.JPG
13.JPG
13a.JPG

Potem po przejechaniu ok. 1 km
byliśmy na terenie "Folwarku Podkowa". Tu dzięki przychylności Właścicielki weszliśmy na teren Mini ZOO by zobaczyć Świat Zwierząt.

14.JPG
15.JPG
16.JPG

A warto, bo w pobliżu Polic nie ma takiego obiektu gdzie dzieci i dorośli mogliby zobaczyć egzotyczne ptactwo, małe i duże ssaki. Największe zainteresowanie naszej grupy budziła rodzinka osiołków, stadko surykatek, ale też piękne konie wierzchowe.

17.JPG
18.JPG
19.JPG
19a.JPG
20.JPG
21.JPG
22.JPG

Opuszczając to miejsce zrobiliśmy jeszcze kilka zdjęć, w tym "familijną fotkę", a potem ruszyliśmy dalej.

23.JPG
24.JPG
25.JPG
26.JPG
——

Znów nasza trasa wiodła wśród pól i łąk aby ominąć bardzo ruchliwą szosę do Szczecina.

27.JPG
28.JPG
28a.JPG
28b.JPG
29.JPG

Dzięki znajomości terenu naszych przewodników dotarliśmy bezpiecznie na metę rajdu zlokalizowaną na terenie Przystani OSiR nad Łarpią przy ul. Konopnickiej. Przy płonącym ognisku pieczono kiełbaski, raczono się kawą, herbatką i słodkościami.

30.JPG
31.JPG
32.JPG
——

Tu też podsumowano imprezę wręczając najbardziej wytrwałym młodym uczestnikom rajdu oryginalne sportowe plecaki oraz inne drobne upominki.

33.JPG
34.JPG
35.JPG
——

Wszystkich uczestników obdarowano pamiątkowymi znaczkami. Organizatorzy serdecznie dziękują Paniom Kindze W., Anecie B., Lucynie P., Andrzejowi H., Markowi Z. i Jurkowi Sz. za pomoc w realizacji imprezy.

36.JPG
37.JPG

(wgaw)
(janusz)
(sabina)
(zdzisław)
(aga)
(orlicki)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License