XII Rowerowy Rajd Rodzinny - wrzesień 2012

Druga połowa września kojarzy się nam wszystkim z "Dniem Zrównoważonego Transportu". Toteż 22 września 2012 r. w Policach było organizowanych wiele imprez. Policki OSiR i PKC "Sama Rama" włączając się do obchodów tego dnia, zwanego też "Dniem bez Samochodu" zaprosili rowerzystów do wzięcia udziału w XII Rodzinnym Rajdzie Rowerowym.

1.JPG

Przed budynkiem Kompleksu Sportowego przy ul. Piaskowej zjawiła się grupa miłośników rodzinnego wędrowania by po raz kolejny dać wyraz wyższości roweru nad pojazdami spalinowymi. Oczywiście na starcie nie obyło się bez kontrolowanego pompowania kół.

2.jpg
3.JPG

O godz. 10:00 peleton wyruszył na trasę jadąc ścieżką rowerową do Siedlic i dalej do Leśna Górnego. Zatrzymaliśmy się na wysokości Wzgórza Pokoju i pod kamieniem poświęconym niemieckiemu piewcy piękna Puszczy Wkrzańskiej Hermannowi Lönsowi wysłuchaliśmy historii jego życia.

4.JPG
5.JPG

Potem pojechaliśmy do centrum Leśna Górnego. Na terenie jednej z posesji natrafiliśmy na ciekawy kwietnik wykonany z trójkołowego roweru. Kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymaliśmy się na dłużej by odwiedzić mały cmentarzyk poświęcony rodzinie Brüssow. Potem zainteresowaliśmy się wyremontowanym pałacem neogotyckim z XIX w. oraz pomiarami obwodu pnia pomnika przyrody - dębu Starosta, który wynosił 590 cm.

6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG

Dalsza trasa naszej wędrówki prowadziła przez osiedle Sierakowo z zachowanym w centrum domem zarządcy majątku z początku XX w.

12.JPG
13.JPG

Na dłuższy postój zatrzymaliśmy się w Bartoszewie, na terenie gospody "Uroczysko" gdzie w ulokowanym tu skansenie maszyn gospodarczych z ubiegłego stulecia dzieci mogły dowiedzieć się wiele o ich zastosowaniu, a nawet choć na chwilę zaprzyjaźnić się z łaszącymi się do wszystkich kotami.

14.JPG
15.JPG
16.JPG

Po kwadransie jechaliśmy już ścieżką rowerową przez Tanowo i Trzeszczyn kierując się na boisko Kompleksu OSiR-u, gdzie Aneta Bała bacznie doglądała grilujących się kiełbasek.

17.JPG
18.JPG

Niezbyt zmęczeni rowerzyści spałaszowali je ze smakiem a potem rozstrzygnięto konkurs na największą ilość dostarczonych na metę rajdu z okazji "Sprzątania Świata" nakrętek od napoi. Bezapelacyjnie największą ilość, bo 69 kg tego odzyskiwanego surowca dostarczył przedstawiciel załogi polickiego SPPK. Drugie miejsce w tym konkursie zajęła 9-letnia Maja Bilik przywożąc ze sobą 1 kg nakrętek, a trzecie z wynikiem 0,5 kg 7-letnia Iga Jędrzejczyk. Dzieciom wręczono ciekawe nagrody. Ten sam surowiec, ale już poza konkursem dostarczyli również działacze "Samej Ramy". Organizatorzy przekażą zebrany materiał na specjalistyczny wózek dla Adriana Nowakowskiego.

19.JPG
20.JPG

Na zakończenie wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe znaczki i zaproszenie na kolejne imprezy.


(wgaw)
(marek)
(adalbert)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License