XIII Międzynarodowy Zlot Morsów Mielno 2016

Już po raz trzynasty do Mielna zjechało się morsowe towarzystwo by już od piątku 12 lutego 2016 r. sprawdzić jaką temperaturę mają tegoroczne wody Bałtyku. Organizatorzy witali wszystkich i proponując spacer po plaży, powitanie z pomnikiem morsa, obejrzenie balii i korzystanie z saun. Patronat honorowy nad imprezą wzięła na siebie wójt gminy Olga Roszek-Pezała, a Maria Piskier, reprezentująca głównego organizatora imprezy, gminę Mielno, powiedziała - "morsy" przyjechały z całej Polski, a także z Niemiec. Bardzo liczna grupa przybyła z Krakowa, swoje spore reprezentacje przysłały kluby z dużych miast, takich jak Wrocław, Łódź czy Szczecin. Ale ważne jest, że odwiedzają nas "morsy" z mniejszych miejscowości, mamy uczestników m.in. z Polic, Ełku, Wągrowca, Inowrocławia. To przekrój od Tatr do Bałtyku – dodała M. Piskier.


W tym roku jak podało biuro imprezy najmłodszy uczestnik kąpieli to półroczna dziewczynka, która była już na zlocie w ubiegłym roku, ale wtedy kąpała się razem z mamą w jej brzuszku. Najstarszym uczestnikiem zlotu był ponad 80-letni wielbiciel lodowatych kąpieli i nieco młodszy od niego policki mors Florek Kropidłowski. Najważniejszym dniem mieleńskiego morsowania była niedziela 14 lutego 2016 - Dzień św. Walentego, który został poprzedzony przemarszem morsów przez miasto.


Punktualnie w samo południe po ostrej rozgrzewce około 1,9 tys. "morsów" wykąpało się w niedzielę w Bałtyku. Ogólnie na XIII MZM bawiło się 2061 osób, do wody weszło 1911, w tym 939 Foczek i 1122 Morsy. Temperatura morza wynosiła 4 stopnie Celsjusza, a temperatura powietrza - 2 stopnie. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w Mielnie bity był rekord Guinnessa. W tym roku do wody weszło ok. 1,9 tys. osób - czyli więcej niż wtedy. Nad bezpieczeństwem "morsów" w sumie czuwało kilkadziesiąt osób, w tym ratownicy.


Zlotowi towarzyszyły imprezy rekreacyjne i sportowe, w tym bal. Na zlocie "morsy" korzystały nie tylko z kąpieli w Bałtyku, ale także w baliach ustawionych przy promenadzie z rozgrzewającą wodą.(wgaw)
(adrian)
(sabina)
(morsy szczecin)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License