XIII Rowerowy Rajd Rodzinny

Po porannym sprzątaniu brzegów Łarpi, z okazji Dnia Ziemi, stawiliśmy się na starcie do kolejnego Rodzinnego Rajdu Rowerowego. XIII Rajd, w dniu 13 kwietnia 2013 roku nie był wcale pechowym dla blisko 60. jego uczestników.

1.JPG
2.JPG

Po wspólnym zdjęciu, wyruszyliśmy na 18 kilometrową trasę. Niestety już po przejechaniu paruset metrów zaczął padać deszcz, jednak rowerzyści postanowili jechać dalej.

3.JPG
4.JPG

Pierwszy postój przy pomniku, był wymuszony nienadążaniem za peletonem kilku osób. Deszcz w tym czasie przestał padać i wyszło słońce. Czas oczekiwania wypełniliśmy wysłuchaniem krótkiej opowieści na temat historii pomnika martyrologii więźniów obozów polickich w okresie II wojny św. usytuowanego w Trzeszczynie.

5.JPG

Kolejny postój był w Tanowie w pobliżu kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, a związany był z konkursem na temat wsi Tanowo, budownictwa ryglowego i z ciesiółką ludową. Najlepszą wiedzą w tym zakresie wykazał się Kacper Majzel z polickiej "ósemki".

6.JPG
7.JPG

W trakcie dalszej jazdy znów zatrzymywaliśmy się na posiłek i inne sprawy. I trudno się dziwić, bo jest to pierwszy w tym roku kontakt turystów z rowerem.

8.JPG
9.JPG
10.JPG

Wreszcie i kompleks OSiR-u przy ul. Piaskowej czyli meta rajdu. Tu Aneta Bała z i jej ekipa gospodarcza witała nas pieczoną kiełbaską na grillu i zapraszała wszystkich na konsumpcję do holu, gdyż pogoda zaczynała znów się psuć. W ciepłym korytarzu, siadamy przy stole popijając gorącą herbatkę i kawkę, pałaszujemy kiełbaski i inne wiktuały.

11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG

Chwilę później zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody a pozostali uczestnicy rajdu brali udział w losowaniu nagród. Na zakończenie imprezy organizatorzy policki OSiR i PKC Sama Rama" wręczyli wszystkim rowerzystom pamiątkowe znaczki rajdowe.

16.JPG

Organizatorzy dziękują wychowawczyniom Anecie Gawrońskiej i Krystynie Wilińskiej oraz grupie uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 za aktywny udział w imprezie.


(wgaw)
(zibi)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License