XIV Rajd Szlakiem Pomnikow JPII

Mimo mgły i niepewnej pogody cykliści z "Samej Ramy" 17 października 2015 spotkali się pod polickim Jana Pawła II by zainicjować XIV Rajd Szlakiem Pomników św. Jana Pawła II.

1.JPG
1a.JPG

Po złożeniu wiązanki kwiatów pomnikiem udaliśmy się do Szczecina-Głębokie na Polanę Sportową. Tu witało nas kilka miłych dziewczyn reprezentujących organizatorów V-go Szczecińskiego Ekumenicznego Spaceru Nordic Walking i Burmistrz Władysław Diakun.

2.JPG
3.JPG
4.JPG

W tym samym czasie realizując wspólny program pod szczecińskim pomnikiem św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach rozpoczął się V Szczeciński Ekumeniczny Spacer Nordic Walking im. św. Jana Pawła II i Pastora D. Bonhoffera pod hasłem " Przyszłość ludzkości idzie przez rodzinę". Po powitaniu uczestników, złożeniu wiązanek kwiatów piechurzy ruszyli na trasę.

5.JPG
6.JPG
7.JPG

Po godzinie dotarli na Polanę Sportową gdzie przy grochówce z kuchni polowej rozgrywano zawody na ergometrach wioślarskich. Wśród startujących nie mogło zabraknąć pomysłodawców przedsięwzięcia Stanisława Sznajder z Greifswaldu, ks. prałata Jana Kazieczko, mocno dopingowanych przez Burmistrza Polic Władysława Diakuna, ks. dra Janusza Posadzy i ks. prof. Zdzisława Kroplewski oraz mistrza trenerów Waldemara Mosbauer.

8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG

Na zakończenie zwycięzców zmagań wyróżniono pucharami i medalami a wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe znaczki.

13.JPG
14.JPG
15.JPG

(wgaw)
(dariusz gorajski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License