XIX Rajd Rodzinny wrzesień 2016

To miała być zwyczajna, powakacyjna przejażdżka dla rodzin z małymi dziećmi w ramach kolejnego, bo już XIX Rodzinnego Rajdu Rowerowego, ale organizatorów zainspirowały obchody "70-lecia Polskich Polic" więc program uległ niewielkiej zmianie. Jak zwykle, kiedy organizatorami jest policki OSiR i Sama Rama imprezę rozpoczęliśmy w Kompleksie przy ul. Piaskowej 97.

1.JPG
2.JPG
3.JPG

Tak też się stało w sobotni poranek 24 września 2016 r. gdy na starcie imprezy pojawiła się rekordowa liczba uczestników, bo aż 130 rowerzystów. Po objaśnieniu trasy i przebiegu imprezy wykonaliśmy "rodzinne zdjęcie" i ruszyliśmy na wędrówkę.

4.JPG
5.JPG
6.JPG

Tym razem w rolę prowadzącego wcielił się Andrzej ciągnąc na wózku swoją nieodłączną sunię - Julkę. Początkowo trasa prowadziła przez ul. Piaskową, Okulickiego, Przyjaźni i Roweckiego by wjechać na ścieżkę rowerową biegnącą wzdłuż ul. Rurowej.

7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG

Potem tylko kawałek po ul. Tanowskiej i wjeżdżamy na teren SPZP "Skarb". Tu witał nas pokaz sprzętu wojskowego przygotowany z okazji wspomnianych obchodów "70-lecia Polskich Polic". Oglądamy, rozmawiamy z żołnierzami, robimy grupowe zdjęcie z Burmistrzem i Przewodniczącym RM. Po opuszczeniu placu przez pojazdy wojskowe udające się na defiladę po ulicach Polic rowerzyści ruszają dalej.

11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG
17.JPG
18.JPG
19.JPG
20.JPG
21.JPG

Ścieżką rowerową jedziemy na plac przed KP Państwowej Straży Pożarnej, wysłuchujemy opowiadania historii ustawionego tam śmigłowca, a potem przejeżdżamy przez przejazd kolejowy i odcinkiem asfaltowej, wybudowanej w roku ubiegłym ścieżki rowerowej dojeżdżamy do ul. Kościuszki, a potem do ul. Jasienickiej.

22.JPG
23.JPG
24.JPG
25.JPG
26.JPG
27.JPG

Zatrzymujemy się na mostku kanału dosyłowego wody do obiektu W30 (tzw. Stara Woda). Tu Andrzej opowiada o uzdatnianiu i wykorzystaniu wody odrzańskiej w polickim kombinacie. Potem mkniemy pod wiaduktem kolejowym pod budynek Biurowca polickiej Grupy Azoty, wysłuchujemy kolejnej opowieści o produkcji nawozów i usuwamy usterkę jednego z rowerów.

28.JPG
29.JPG
30.JPG
31.JPG

Dalej ul. Kuźnicką a potem wzdłuż rurociągu PEC jedziemy już do mety rajdu. Po drodze mijamy rozśpiewany "Pchli Targ" a zorganizowany przez Radę Osiedla nr 6. Na mecie zlokalizowanej na terenie OSiR-u przy ul. Piaskowej czeka na nas słodki poczęstunek, znaczki rajdowe i nagrody za wytrwałość dla najmłodszych uczestników imprezy.

32.JPG
33.JPG
34.JPG
35.JPG
36.JPG
37.JPG
38.JPG

Kiedy kończyłem ten materiał dotarło do mnie jeszcze jedno zdjęcie Rodzinnego Rajdu Rowerowego, który odbył się w sobotę 17 września 2016, a głównymi jego uczestnikami była "całkiem nowa rodzina" czyli Anita i Wojtek Bujnowscy. Gratulujemy i życzymy ciekawej podróży przez całe wspólne życie.

39.JPG

(wgaw)
(jurek)
(mietek)
(snowicki)
(mirek)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License