XLIV wycieczka "Rowerem w nieznane"

Nieco odmienny charakter miała 44 wycieczka Rowerem w Nieznane zorganizowana 29 kwietnia 2012 r. W niedzielny poranek, jak zwykle spotkaliśmy się pod pomnikiem Jana Pawła II  by wyruszyć na kolejną wycieczkę.

1.JPG

Po omówieniu trasy i wykonaniu pamiątkowej fotki ruszyliśmy przez Siedlice, a dalej duktami leśnymi do Bartoszowa. Po drodze dopadła nas awaria przerzutki jednego z rowerów ale przed gospodą "Uroczysko" pechowy rowerzysta dołączył do naszej grupy.

2.JPG

Aby trochę odsapnąć zatrzymaliśmy się w nowootwartym zajeździe-restauracji o nazwie "Zjawa". Posiedzieliśmy tu chwilę by uraczyć się kawa i uzupełnić napoje.

3.JPG
4.JPG
5.JPG

Dalej trasa naszej wędrówki wiodła przez Grzepnicę i Łęgi, a potem nad jez. Świdwie.

6.JPG
7.JPG

Po dotarciu w rejon  wieży obserwacyjnej spotkaliśmy inne grupy rowerzystów, którzy palili ognisko i piekli kiełbaski. Dołączyliśmy do nich i również upiekliśmy kiełbaski, a także pooglądaliśmy taflę jeziora z lunety umieszczonej na wieży obserwacyjnej.

8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG

Po dłuższym odpoczynku ruszyliśmy w drogę powrotną do Polic mijając kilka grup rowerzystów jadących w stronę Rezerwatu Ornitologicznego Świdwie.

14.JPG

(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License