XV Rowerowy Rajd Rodzinny

W sobotę, 26 kwietnia 2014 roku, zaraz po tradycyjnym sprzątaniu terenów miejskich z okazji Dnia Ziemi spotkaliśmy się na terenie Kompleksu OSiR-u by przy współudziale trzonu Polickiego Klubu Cyklistów "Sama Rama" przeprowadzić XV Rodzinny Rajd Rowerowy. Impreza ta odbywała się pod hasłem "10 lat Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach" i przebiegała po dość urozmaiconej trasie.


Blisko 110-osobowa grupa uczestników spotkała się po godzinie 10:00 i po dokonaniu zapisów i pobraniu bonów żywnościowych oraz po krótkim otwarciu imprezy organizatorów, uczestnicy Rajdu wyruszyli na 16 kilometrową trasę prowadzącą leśnymi duktami Puszczy Wkrzańskiej. Trasa rajdu wiodła m.in. obok Dębu Bogusława X, gdzie zaplanowany był pierwszy odpoczynek, w trakcie którego można było usłyszeć wiele szczegółów na temat historii i legendy związanych z tym miejscem a także o samym księciu Bogusławie.


Dalej trasa prowadziła obok jeziora Goślickiego i dalej pokonując błoto i wielkie kałuże dotarliśmy do Platformy Widokowej "Wodozbiór". Tu wyznaczono kolejny odpoczynek na podziwianie krajobrazu i plener fotograficzny.


Pokonując piaszczysty odcinek dalszej drogi zatrzymaliśmy się na placu zabaw przyległym do XV-wiecznego kościoła p.w. Wniebowzięcia NMP w Przęsocinie gdzie również rowerzyści mogli dowiedzieć się kilku szczegółów z historii budowy tej świątyni, położonej nieopodal dawnej kruchty i zabytkowego XIX-wiecznego domu z bocianim gniazdem. Warto wspomnieć, że tym razem najmłodszą uczestniczką rajdu była 18 miesięczna Inga, jadąca w siodełku ze swoim tatą.


Po rozładowaniu energii na huśtawkach i karuzelach ruszyliśmy w kierunku Polic jadąc wśród malowniczych pół i łąk raz po raz usuwając awarię chyba niezbyt przygotowanych do sezonu rowerów niektórych uczestników rajdu.


Jak oceniono, po ponad dwugodzinnych zmaganiach w terenie, uczestnicy cali, zdrowi, w komplecie i w znakomitych nastrojach dotarli do miejsca skąd wyruszali. W kompleksie rekreacyjno - sportowym OSiR na wszystkich uczestników czekał gorący posiłek w postaci kiełbasek z grilla, słodyczy oraz wody mineralnej, herbaty i kawy.


Na zakończenie imprezy rozegrano konkurs przeciągania liny, dokonano losowania nagród i upominków a także wręczono uczestnikom pamiątkowe znaczki. Organizatorzy rajdu serdecznie dziękują Markowi Ziemniewiczowi za prowadzenie trasy rajdu a Gosi Najmark, Darkowi Nowickiemu i Jurkowi Królowi za sprawne usuwanie awarii w rowerach. Sama Rama składa wszystkim pracownikom polickiego OSiR-u serdeczne gratulacje z okazji 10-lecia działalności Ośrodka. Szczególne podziękowanie składamy niezastąpionej Anetce Bała.(wgaw)
(gosian)
(dariusz37)
(marekz)
(mah)
(tom)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License