XV Zlot Morsów Mielno 2018

W drugi lutowy weekend 9-11 lutego 2018 r. w Mielnie odbył się XV Międzynarodowy Zlot Morsów, w którym wzięło udział blisko 3500 osób. Wszystko zaczęło się już w piątek, akurat wtedy zjechaliśmy do Mielna prawie 50. osobową grupą ze Szczecina i Polic. Jak zwyczaj każe poszliśmy przywitać się z morzem.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

Przez trzy dni odbywały się spotkania klubów morsów, wieczory integracyjne, konkurs karaoke i konferencja naukowa. Program imprezy był naprawdę przebogaty. Można było nie tylko wykąpać się w baliach lub wygrzać w saunach, ustawionych obok pomnika morsa, ale także wstąpić do pałacu morsowych ślubów. Namiot ustawiony był na rogu ul. Kościuszki z ul. Bolesława Chrobrego. Dla każdego było coś interesującego - w piątkowe południe na plaży rozpoczęły się rozgrzewające animacje dla wszystkich, a o godz. 14.00 odbyło się pasowanie na morsa, czyli „Mój pierwszy raz… w Bałtyku”, a także gry i zawody sportowe na plaży głównej m.in. Turniej Mrozoodpornych, w tym Klubowy Bieg Morsów na dystansie 2,5 km, Fire show. Pierwsze miejsce w tym turnieju zajął klub "Biały Miś" z Jastrzębia Zdroju.

5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg

Natomiast w namiocie głównym przy Polo Markecie, od godz. 18.00 aż do północy trwał „Wieczór integracyjny dla morsów”, w tym kulinarne show, konkurs karaoke, animacje i zabawy. Doskonałe prowadzenie zapewnili Robert Bochenko oraz Sylvia DJ-vocal. jakby zabawy przy stole było mało poszliśmy na nocną kąpiel w Bałtyku z pochodniami.

11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg

W sobotę miały miejsce kolejne szaleństwa na plaży m.in. „Śniadaniowy Bieg Morsów na dystansie 5 km o puchar burmistrza Mielna”. W namiocie przy Polo Markecie odbyła się konferencja naukowa „Morsować czy nie morsować?”, czyli co dowodzą badania naukowe. Prowadzącym był prof. dr hab. Zbigniew Dąbrowski z AWF Kraków, prof. nadzw. PUM Anna Lubkowska z PUM Szczecin oraz dr n. med. Aneta Teległów z AWF Kraków. Wieczorem byliśmy na jednym z najważniejszych wydarzeń, czyli Wielkim Balu Morsów w konwencji bajkowej - Wielkim, bo prawie na 1500 osób, a który poprowadził Zygmunt Chajzer. Wystąpił Zespół Szafa Gra, Krzysztof Czapla, a w roli DJ-a sam Marek Sierocki.

16.jpg
17.jpg
18.jpg
18a.jpg
18b.jpg
19.jpg

Niedziela rozpoczęła się Wielką Paradą Morsów ulicami Mielna, paradę prowadziła Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Red Swing Low Gryfice", by dotrzeć w rejon plaży. Tu po rozgrzewce i zmianie strojów, w samo południe rozpoczęła się XV Jubileuszowa Kąpiel. Do wody wskoczyło co najmniej 3212 morsów i foczek, czyli pań i panów, z całego kraju i zagranicy, z ponad 55 klubów. Wśród uczestników Zlotu znalazł się Szczecińsko-Policki Klub Morsów im. Zb. Ulatowskiego w liczbie 47 osób. Najstarszy zarejestrowany Mors to Florian ma 83 lata, a najmłodsi uczestnicy - było ich kilkoro - urodzili się w 2016 roku. Mieli więc niecałe dwa latka! Po raz pierwszy do wody razem z Morsami weszła Burmistrz Mielna - Olga Roszak-Pezała. Temperatura wody w tym dniu była 2oC, a powietrza - 2oC.

20.jpg
21.jpg
22.jpg
23.jpg
24.jpg
25.jpg
26.jpg
27.jpg
28.jpg
29.jpg
30.jpg

(wgaw)
(radek)
(krzysztof)
(infomorsy)
(mariusz)
(micolski)

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License