XV Zlot Morsów Mielno 2018

W drugi lutowy weekend 9-11 lutego 2018 r. w Mielnie odbył się XV Międzynarodowy Zlot Morsów, w którym wzięło udział blisko 3500 osób. Wszystko zaczęło się już w piątek, akurat wtedy zjechaliśmy do Mielna prawie 50. osobową grupą ze Szczecina i Polic. Jak zwyczaj każe poszliśmy przywitać się z morzem.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

Przez trzy dni odbywały się spotkania klubów morsów, wieczory integracyjne, konkurs karaoke i konferencja naukowa. Program imprezy był naprawdę przebogaty. Można było nie tylko wykąpać się w baliach lub wygrzać w saunach, ustawionych obok pomnika morsa, ale także wstąpić do pałacu morsowych ślubów. Namiot ustawiony był na rogu ul. Kościuszki z ul. Bolesława Chrobrego. Dla każdego było coś interesującego - w piątkowe południe na plaży rozpoczęły się rozgrzewające animacje dla wszystkich, a o godz. 14.00 odbyło się pasowanie na morsa, czyli „Mój pierwszy raz… w Bałtyku”, a także gry i zawody sportowe na plaży głównej m.in. Turniej Mrozoodpornych, w tym Klubowy Bieg Morsów na dystansie 2,5 km, Fire show. Pierwsze miejsce w tym turnieju zajął klub "Biały Miś" z Jastrzębia Zdroju.

5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg

Natomiast w namiocie głównym przy Polo Markecie, od godz. 18.00 aż do północy trwał „Wieczór integracyjny dla morsów”, w tym kulinarne show, konkurs karaoke, animacje i zabawy. Doskonałe prowadzenie zapewnili Robert Bochenko oraz Sylvia DJ-vocal. jakby zabawy przy stole było mało poszliśmy na nocną kąpiel w Bałtyku z pochodniami.

11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg

W sobotę miały miejsce kolejne szaleństwa na plaży m.in. „Śniadaniowy Bieg Morsów na dystansie 5 km o puchar burmistrza Mielna”. W namiocie przy Polo Markecie odbyła się konferencja naukowa „Morsować czy nie morsować?”, czyli co dowodzą badania naukowe. Prowadzącym był prof. dr hab. Zbigniew Dąbrowski z AWF Kraków, prof. nadzw. PUM Anna Lubkowska z PUM Szczecin oraz dr n. med. Aneta Teległów z AWF Kraków. Wieczorem byliśmy na jednym z najważniejszych wydarzeń, czyli Wielkim Balu Morsów w konwencji bajkowej - Wielkim, bo prawie na 1500 osób, a który poprowadził Zygmunt Chajzer. Wystąpił Zespół Szafa Gra, Krzysztof Czapla, a w roli DJ-a sam Marek Sierocki.

16.jpg
17.jpg
18.jpg
18a.jpg
18b.jpg
19.jpg

Niedziela rozpoczęła się Wielką Paradą Morsów ulicami Mielna, paradę prowadziła Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Red Swing Low Gryfice", by dotrzeć w rejon plaży. Tu po rozgrzewce i zmianie strojów, w samo południe rozpoczęła się XV Jubileuszowa Kąpiel. Do wody wskoczyło co najmniej 3212 morsów i foczek, czyli pań i panów, z całego kraju i zagranicy, z ponad 55 klubów. Wśród uczestników Zlotu znalazł się Szczecińsko-Policki Klub Morsów im. Zb. Ulatowskiego w liczbie 47 osób. Najstarszy zarejestrowany Mors to Florian ma 83 lata, a najmłodsi uczestnicy - było ich kilkoro - urodzili się w 2016 roku. Mieli więc niecałe dwa latka! Po raz pierwszy do wody razem z Morsami weszła Burmistrz Mielna - Olga Roszak-Pezała. Temperatura wody w tym dniu była 2oC, a powietrza - 2oC.

20.jpg
21.jpg
22.jpg
23.jpg
24.jpg
25.jpg
26.jpg
27.jpg
28.jpg
29.jpg
30.jpg

(wgaw)
(radek)
(krzysztof)
(infomorsy)
(mariusz)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License