XVI Rodzinny Rajd Rowerowy

Nieco inny przebieg niż poprzednio miał XVI Rodzinny Rajd Rowerowy. Tym razem, rankiem 27 września 2014 r. rozpoczęliśmy go pod pomnikiem Jana Pawła II, gdzie na starcie zebrało się ponad 80. uczestników imprezy.

1.JPG
2.JPG
3.JPG

Po omówieniu przebiegu rajdu kolumna uczestników wyruszyła na trasę poruszając się ścieżką rowerową wzdłuż ul. Tanowskiej. Po przejechaniu 4 km zatrzymaliśmy się na krótki postój pod pomnikiem martyrologii w Trzeszczynie.

4.JPG
5.JPG
6.JPG

Dalsza trasa, biegnąca ścieżką prowadziła obrzeżami Tanowa do zajazdu "Uroczysko" nad jez. Bartoszewo. Tu wyznaczono dłuższy postój na zjedzenie kanapek oraz konkurs znajomości maszyn i urządzeń gospodarczych. Wielu uczestników eskapady po raz pierwszy widziało tarę do prania, śrutownik, bronę, pług dwuskibowy czy dreifus (kowadlo szewskie). Najlepszą wiedzą wykazał się Marcel Roczniewski z SP 8 przed Martyną Zawitkowską z SP 3 i Gracjanem Rutkowskim z PP 10, któremu dzielnie pomagał tata.

7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.jpg

Potem udaliśmy się przez Trzeszczyn do siedziby SPZP "Skarb", gdzie jego działacze przygotowali ognisko, w którym upieczono kiełbaski i inne wiktuały. Rozegrano też konkurs biegu z jajkiem. Najsprawniejsi w poszczególnych biegach to: Martyna Makowska z SP 8, Mateusz Skórzyński i Anna Paszko - oboje z SP 8. Zwycięzców konkursów nagrodzono.

15.JPG
16.JPG
17.jpg
18.JPG
19.jpg
20.JPG
21.JPG
22.JPG

Na zakończenie imprezy uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki.

23.JPG
24.JPG
25.JPG

Organizatorzy rajdu, PKC "Sama Rama" i Wydz. Oświaty UG Police serdecznie dziękują za pomoc Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji imprezy, a w szczególności kolegom z SPZP "Skarb", Wydz. Promocji UG Police i Stefanowi - szefowi zajazdu Uroczysko w Bartoszewie.


(wgaw)
(marekz)
(adalbert)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License