XVI Rajd Szlakiem Pomników JPII

W przeddzień 39 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, 15 października 2017 r. Sama Rama Police zorganizowała XVI Rajd Szlakiem Pomników Jana Pawła II. Rajd zaczął się przed polickim pomnikiem, gdzie złożono wiązankę kwiatów i zapalono znicze.

1.jpg
2.jpg

Potem pojechaliśmy do Pilchowa gdzie przed kościołem pw. Wniebowzięcia NMP usytuowany jest głaz poświęcony pontyfikatowi Papieża Polaka. Tu odbyło się spotkanie z ks. ppłk. Ryszardem Rozdebą, zapalenie zniczy, a cykliści otrzymali błogosławieństwo proboszcza na dalszą trasę rajdu.

3.jpg
4.jpg

Potem spotkaliśmy się przed pomnikiem JP II na Jasnych Błoniach, gdzie w większym gronie złożyliśmy kolejną wiązankę i zapaliliśmy znicze. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe znaczki. Tutaj też nastąpiło praktycznie rozwiązanie rajdu.

5.jpg
6.jpg
7.jpg

Wracając do Polic zatrzymaliśmy się na chwilę przy "Ciuchci" i metaloplastyce "Płonące ptaki" Wł. Hasiora, a potem w gospodzie "Uroczysko" na kawie i ciasteczku.

8.jpg
9.jpg
10.jpg

Warto zaznaczyć, że udało się nam też zobaczyć w holu polickiej Szkoły Podstawowej nr 8 wystawę pod hasłem "Jan Paweł II - idźmy naprzód z nadzieją" połączoną z prezentacją prac plastycznych uczniów "Jan Paweł II - oczami dzieci".

11.jpg
12.jpg

Z kolei w poniedziałek 16 października, jak co roku, w godzinach wieczornych, spotkaliśmy się w dużo szerszym gronie na spotkaniu modlitewnym poświęconym 39 rocznicy wyboru ks. kard. Karola Wojtyły na tron papieski. Spotkaniu przewodniczył ks. kan. Waldemar Gasztkowski, w trakcie którego przedstawiciele władz samorządowych złożyli wiązanki kwiatów, a przybyła społeczność zapaliła dziesiątki zniczy pamięci. Uroczystym akcentem była warta honorowa zaciągnięta przez polickie harcerki a także odśpiewanie "Barki" i "Abba Ojcze" pod przewodnictwem członków Oazy Młodzieżowej Ruchu Światło Życie.

13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg

(wgaw)
(mah)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License