XVI Wycieczka rowerem w Nieznane

Korzystając z długiego majowego weekendu w niedzielę, 4 maja 2008 r. Regionalna Komisja Turystyki Kolarskiej PTTK w Szczecinie zaprosiła amatorów dwóch kółek na imprezę pod hasłem „Dzień bez granic”. Członkowie Polickiego Klubu Cyklistów „Sama Rama” wyruszyli spod pomnika Jana Pawła II i po dotarciu do Dobieszczyna spotkali się z turystami ze Szczecińskiego Turystycznego Klubu Kolarskiego PTTK „88”. Po przekroczeniu granicy pod Krzyżem Księcia Pomorskiego Barnima II oczekiwała kolejna grupa rowerzystów - niemieckich z ADFC „Oder – Haff” z Eggesinu. Tu w trakcie odpoczynku Winfried Zimmermann opowiedział historię usytuowania w tym miejscu krzyża pokutnego ku czci Barnima II.

1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
1.JPG

Dalej cała kawalkada kolarzy pojechała przez Glashütte (z muzeum hutnictwa szkła), Grünhof do Pampow. W uroczej restauracyjce przy Dorfstraβe (ul.Wiejska) można było napić się kawy lub napoju chłodzącego. Stąd też peleton ruszył do przejścia granicznego Blankensee / Buk. Przed przekroczeniem granicy „Sama Rama” pożegnała szczecińska grupę kolarzy i udała się nad pobliskie jezioro (Blankensee) – od którego osada przyjęła nazwę. Po spożyciu posiłku policka grupa ruszyła w drogę przez Dobrą, Rzędziny, Bartoszewo, Leśno Stare do Polic. Po przejechaniu 70 kilometrów rajd został zakończony. Wszystkich uczestników imprezy obdarowano pamiątkowymi plakietkami.


(wig)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License