XVIII Rajd Rodzinny

Po porannym sprzątaniu brzegów Łarpi, z okazji Dnia Ziemi, stawiliśmy się na starcie do kolejnego, bo już XVIII Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Miejscem startu był Kompleks OSiR przy ul. Piaskowej. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i dziś 23 kwietnia 2016 r. frekwencja dopisała i na starcie stanęło blisko 70. uczestników.

7a.JPG
8.JPG

Po wspólnym zdjęciu, wyruszyliśmy tym razem pod wodza Małgosi na ponad 20 kilometrową trasę. Pogoda była znakomita, a kondycja cyklistów była bez zarzutu.

9.JPG
10.JPG

Jadąc ścieżką rowerową przez ul. Rurową, a potem Trzeszczyn i Tanowo dotarliśmy do Gospody "Uroczysko" w Bartoszewie. Tu wyznaczono dłuższy postój na zjedzenie kanapek, kawę oraz konkurs znajomości maszyn i urządzeń gospodarczych dla biorących udział w rajdzie dzieci. Wielu uczestników eskapady po raz pierwszy widziało tarę do prania, śrutownik, bronę, pług dwuskibowy czy dreifus (kowadło szewskie). Najlepszą wiedzą wykazali się: Karolina Radzimska, Ania Mejer, Cyprian Balcerzak, Tomek i Maciek Chmielewscy.

11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG
17.JPG

Po postoju peleton ruszył w drogę powrotną i znów ścieżką rowerową, głównie ze względu na liczną grupę jadących dzieci.

18.JPG
18a.JPG

Wreszcie i kompleks OSiR-u przy ul. Piaskowej czyli meta rajdu. Tu Aneta Bała z i jej ekipa gospodarcza witała nas pieczoną kiełbaską na grillu i zapraszała wszystkich do stołu. Siadamy popijając gorącą herbatkę i kawkę, pałaszujemy kiełbaski, słodycze i inne wiktuały.

19.JPG
20.JPG
21.JPG
22.JPG

Chwilę później zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody a pamiątkowy puchar wręczono najlepszemu cykliście biorącemu udział w imprezie, czyli 7-letniemu Tomkowi Chmielewskiemu, który na własnym rowerku przejechał całą 24 kilometrową trasę. Na zakończenie imprezy organizatorzy policki OSiR, PKC "Sama Rama" i Wydz. Oświaty UG Police wręczyli wszystkim rowerzystom pamiątkowe znaczki rajdowe.

23.JPG
24.JPG
25.JPG
26.JPG

(wgaw)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License