XVIII Wycieczka rowerem w Nieznane

24 maja 2009 r. po spotkaniu przy pomniku Jana Pawła II w dziesięcioosobowej grupie wyruszyliśmy na trasę rajdu z „Samą Ramą”. Najpierw zgłosiliśmy się na punkt startowy XVII Międzynarodowego Rajdu IVV PTTK organizowanego przez Klub PTTK „Sami Swoi”. Po pobraniu znaczków i stempli okolicznościowych ruszyliśmy w stronę Trzeszczyna. Pod pomnikiem martyrologii więźniów hitlerowskich obozów zagłady przypomniano tę kartę historii Ziemi Polickiej. Dalej trasa wiodła przez Bartoszewo do uroczyska nad jeziorem Głębokie. Tu w urządzonym palenisku rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski.

1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG

Następnie udaliśmy się na szlak Doliny Siedmiu Młynów by stąd dotrzeć na szczyt Szczecińskiej Gubałówki. Wzmocnieni filiżanką kawy dojechaliśmy do Dębu Bogusława X. Po wysłuchaniu legendy związanej z tym miejscem wróciliśmy przez malownicze zakątki Puszczy Wkrzańskiej do Polic. Przejechaliśmy łącznie 32 kilometry. I tym też razem dopisała pogoda. Takie i podobne wycieczki po terenie POWIATU POLICKIEGO będą organizowane w każdą niedzielę. Zbiórka rowerzystów ze sprawnym sprzętem zawsze pod pomnikiem Jana Pawła II o godz. 9oo.


(wig)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License