XX wycieczka "Rowerem w Nieznane"

Na niedzielny poranek 27 września 2009 r. zaplanowaliśmy objechanie rowerami wyspy Polickie Łąki. Ruszyliśmy ulicą Goleniowską obok „Mijanki” i dojechaliśmy do latarni nawigacyjnej. Tu zza krzaków wyszło na nas stado byków i obserwując nas przez długi czas nie miały zamiaru odejść.

6.JPG

W końcu my ruszyliśmy dalej, ale po kilkudziesięciu metrach znowu natknęliśmy się na to samo stado. Tym razem jednak zaczęły nas gonić. Woleliśmy zejść im z drogi aby kontynuować wycieczkę. I tak wałami przeciwpowodziowymi jadąc przez ul. Dębową dojechaliśmy do przepompowni nieopodal ul. Goleniowskiej.

1.jpg
2.jpg

Po krótkim odpoczynku i posiłku ulicą Działkową obok poniemieckiego kanału technologicznego dotarliśmy tam gdzie spotyka się Łarpia z Odrą, przed siedzibę bosmanatu.

3.jpg
4.jpg
5.jpg

Stojąc na brzegu Odry dostrzegliśmy dwa klucze odlatujących żurawi, a potem przez ulicę Kamienną i „stara fabrykę” dojechaliśmy do ulicy Tanowskiej, by tym razem tu zakończyć naszą nieco krótszą wędrówkę.


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License