XXI Rajd Rodzinny

Niezwykle aktywnie członkowie "Samej Ramy" Police spędzili sobotę 16 września 2017 r. Wszystko rozpoczęło się tuż przed godz. 9.00 rano zapaleniem zniczy na mogile Jurka Noskiewicza znanego ornitologa i ekologa. Potem przenieśliśmy się nad brzeg rzeki Łarpia, by z okazji "Sprzątania Świata" zbierać śmieci pozostawione w rejonie mostu przy ul. Goleniowskiej. W sprzątaniu brali udział tylko członkowie SE "Łarpia" mimo wcześniejszych zobowiązań innych grup. Mimo to zebraliśmy ok. 3 metrów sześciennych odpadów gospodarczych.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

W tym czasie grupa cyklistów z Jurkiem i Jackiem wędrowała na rowerach po Berlinie i Poczdamie. Tematem przewodnim tej wycieczki było zobaczyć "nieznane" - tzn. wcześniej nieodwiedzane przez nas miejsca a związane z okresem "zimnej wojny". Na trasie znalazła się, między innymi, siedziba Polskiej Misji Katolickiej i stojący tam m.in. pomnik Jana Pawła II i uczestniczyli w największym w Europie Festiwalu Wielkich Latawców.

5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg

Z kolei dwie Małgosie, Aga, Grażynka i jeszcze parę osób związanych z Samą Ramą uczestniczyły na szczecińskich Jasnych Błoniach w IV Marszobiegu dla Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie, wracając z imprezy z oryginalnymi medalami.

10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg

Część "Samoramowiczów" wspólnie z naszym OSiR-em zorganizowała dla blisko 90 osób XXI Rodzinny Rajd Rowerowy nad jez. Bartoszewo. Dojechaliśmy tam ścieżką rowerową, a po powrocie na wszystkich uczestników czekały kiełbaski pieczone na grilu, słodycze i pamiątkowe znaczki rajdowe. W trakcie imprezy Prezes Samej Ramy został wyróżniony odznaką 30-lecia Klubu Kolarskiego "Neptun" za wieloletnią współpracę.

16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg
21.jpg
22.jpg
23.jpg
24.jpg
25.jpg
26.jpg

Jakby tego było jeszcze mało członkowie naszego Klubu w zielonych kurteczkach przeprowadzili "Sztafetę Ekologiczną" w trakcie odbywających się na boisku G3 festynu "Dzień Starego Miasta". Przy pomocy koleżanek, pracowników OPS-u udało nam się dość szybko i sprawnie przeprowadzić wszystkie konkurencje, m.in. łowienie ryb, bieg z jajkiem, nakręcanie śrub, rozpoznawanie nasion roślin i rzut kręglami do celu. W sztafecie wzięło udział dwanaście drużyn. Najlepiej we wszystkich konkurencjach radziła sobie ekipa Mai Borczyńskiej przed zespołami Maćka Szmai i Łukasza Wasiuna. Decyzją jury nagrodzono wszystkie startujące drużyny.

27.jpg
28.jpg
29.jpg
30.jpg

(wgaw)
(snowicki)
(jurek)
(adrian)
(robert)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License