XXI Wycieczka rowerem w Nieznane

Zgodnie z Planem Pracy PKC "Sama Rama" na obecny miesiąc w niedzielę 8 listopada 2009 r. udaliśmy się na kolejną wycieczkę "rowerem w nieznane". Tym razem trasa wiodła przez Trzeszczyn, gdzie zapaliliśmy znicz pod pomnikiem martyrologii więźniów obozów hitlerowskich istniejących tu w okresie II wojny światowej.

5.JPG
6.JPG

Dalej trasa wiodła przez Tanowo do nieistniejącej już wsi Gunice. Tu zboczyliśmy ze szlaku by odwiedzić niewielki cmentarzyk rodu Ramin.

7.JPG

Po przypomnieniu historii powstania tej nekropolii pojechaliśmy do Węgornika. Chcieliśmy odnaleźć dawny cmentarz funkcjonujący tu do 1945 roku. Po długich i żmudnych poszukiwaniach daliśmy za wygraną i ruszyliśmy w kierunku Rezerwatu Ornitologicznego "Świdwie".

Tu w wyznaczonym przez ornitologów miejscu rozpaliliśmy niewielkie ognisko aby nie tylko trochę się ogrzać ale też upiec przywiezione ze sobą kiełbaski. Po paru minutach do naszego ogniska dotarła grupa polickich qadowców z ATV Team Police, którzy na Świdwie dojechali przez Zalesie. W miłej atmosferze wszyscy piekli kiełbaski i inne przywiezione wiktuały. Odwiedziliśmy też wieżę widokową w rezerwacie z której przez zainstalowaną tam lunetę można było zobaczyć pokaźne stadko kaczek oraz dwie pary łabędzi z tegorocznymi ale już wyrośniętymi młodymi.

8.JPG
1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG

Zapadający powoli zmierzch zmusił nas do pożegnania terenu rezerwatu i uczestnicy niedzielnej eskapady zaczęli rozjeżdżać się do Polic i Szczecina planując kolejne wypady 11 i 15 listopada.

(wig)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License