Leśna Niedziela

W niedzielę rano 15 listopada 2009 r. jak zwykle spotkaliśmy się pod pomnikiem Jana Pawła II by tym razem pieszo ruszyć na wycieczkę duktami Puszczy Wkrzańskiej. Jeszcze nie wszyscy cykliści zdecydowali się rozstać w tym kończącym się zwolna sezonie z rowerami więc i nasza ekipa nie była zbyt liczna. Ciągiem rowerowo-pieszym dotarliśmy do Siedlic. W miejscu gdzie do 1972 roku stał siedlicki kościół przypomnieliśmy historię jego powstania w 1870 roku i dewastacji po ponad stu latach.

1.JPG
2.JPG

Ecce lignum crucis - Oto drzewo krzyża


3.JPG

Potem ruszyliśmy ścieżkami dzików i saren w głąb puszczy i wędrując przez Góry Komorze (41 m n.p.m.) doszliśmy do niewielkiej osady Leśno Stare. Wykonaliśmy kilka fotek ciekawych odmian hodowanego tu ptactwa domowego.

4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG

Po dalszej wędrówce osiągnęliśmy Bartoszewo. Na podwórzu gospody "Uroczysko" mogliśmy obejrzeć zbiór prostych maszyn rolniczych a po wejściu do wnętrza zobaczyliśmy naczynia i sprzęty gospodarstwa domowego z ubiegłej epoki.

9.JPG
10.JPG
11.JPG

W prawie rodzinnej atmosferze innych grup wędrowców pokrzepiliśmy swoje siły kawą i ciasteczkami. Po tym odpoczynku jeszcze tylko rzut oka na jezioro Bartoszewo i wracamy do Polic. Trzeba przyznać, że pogoda w tym dniu była naprawdę na medal.(wig)

Po drodze do Bartoszewa natknęliśmy się na taką informację:

8.JPG
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License