XXXIX wycieczka "Rowerem w nieznane"

Nieprzestraszeni wielką sobotnią ulewą, w niedzielę 9 października 2011 r. grupa rowerzystów "Samej Ramy" spotkała się pod papieskim pomnikiem skąd po krótkiej naradzie z dwóch propozycji wybraliśmy opcję wycieczki po terenach gminy Dobrej Szczecińskiej.

Udaliśmy się więc trasą przez Siedlice, Leśno Stare do Bartoszewa. Tu spotkaliśmy rowerzystów ze szczecińskiego Klubu Stoczniowego "Neptun" i ustaliliśmy, iż spotkamy się przy ognisku w ramach organizowanego przez nich pieczenia ziemniaków.

1.JPG

Dalsza trasa wiodła przez Sławoszewo do Dobrej Szczecińskiej, gdzie zatrzymaliśmy się aby zrobić przed kościołem pw. Matki Bożej Królowej Świata kilka zdjęć i jechaliśmy dalej przez Lubieszyn, Dołuje do celu wycieczki Folwarku "Skarbimierz" - alodium w Skarbimierzycach.

2.JPG

Po wykupieniu biletu-cegiełki, za cenę 5 zł mogliśmy swobodnie poruszać się po stajniach, ujeżdżalni i zagrodach dla zwierząt. Zobaczyliśmy tu oprócz koni, owiec, nutrii, lam - osła somalijskiego. Jednak największe zainteresowanie wzbudził szop-pracz popisujący się na swoim wybiegu swoimi wspinaczkowymi umiejętnościami.

3.JPG

Posileni zabranym ze sobą śniadankiem i kupioną w miejscowym bistro kawą opuszczaliśmy odbudowywany z dużym rozmachem po prawie półwiecznej PGR-owskiej działalności obszerny folwark.

4.JPG

Polną drogą z niezliczoną ilością kałuż udaliśmy się w stronę wsi Redlica. Tu na skraju lasu nad niewielkim Jeziorkiem Redlickim płonęło już ognisko a koledzy z "Neptuna" wkładali do popiołu zawinięte w folię aluminiową ziemniaki.

5.JPG

Kiedy asystowaliśmy przy pieczeniu ziemniaków i rozmowach, na krótki wypad do lasu "wyskoczył" Marek co zaowocowało znalezieniem ładnego okazu grzyba-prawdziwka.

6.JPG

Na zakończenie ogniska gospodarze zaprosili "Samą Ramę" na VII Turniej Gry w Kręgle o puchar "Melona" który odbędzie się 19 listopada br.

7.JPG

Po pożegnaniu przez Bezrzecze, Wołczkowo, Polanę Bagienną "Olszyna" i Bartoszewo, po przejechaniu ok. 50 km powróciliśmy do Polic.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License