Zlot Przodowników Turystyki Pieszej PTTK

W dniach 07 - 09 listopada 2014 r. gościliśmy uczestników  46 Regionalnego Zlotu Przodowników Turystyki Pieszej PTTK. Spotkanie kadry turystyki kwalifikowanej odbywało się pod hasłem "W Zielonej Gminie Police". W Zlocie wziął udział  aktyw z Drawska Pom. Darłowa, Stargardu, Świnoujścia, Trzebiatowa i Szczecina. Jego celem była nie tylko dyskusja programowa na tematy znaczenia turystyki pieszej w regionie, ale również  spotkanie z Olkiem Dobą oraz prezentacja miasta i gminy Police.

1.JPG
2.JPG

Realizując ten program przodownicy TP "Samej Ramy" wzięli na siebie  zadanie pokazania walorów  turystycznych naszej gminy.  8 listopada po noclegu w Trzebieży uczestnicy Zlotu, zajęli miejsca  w autobusie SPPK i wyruszyliśmy  na całodzienną wycieczkę. Pierwszym przystankiem była Niekłończyca, gdzie zwiedzono XVIII-wieczny ryglowy kościół i jego otoczenie, potem były zabytki Wzgórza Maryjnego w Jasienicy, a następnie udaliśmy się do siedziby SPZP "Skarb".

3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG

Tu niezawodny Jacek Stasiak zaprezentował zebrane eksponaty po byłej Hydrierwerke Pölitz, opowiedział historię obozów pracy przymusowej i opisał życie więźniów w obozach na terenie Polic.

9.JPG
10.JPG
11.JPG

Dalsza trasa to przejazd do Zalesia gdzie  zobaczyliśmy  XX-wieczny pałac rodziny Arnim-Schlagenthin - obecnie siedziba Nadleśnictwa Trzebież oraz przylegający  do niego teren rekreacyjny. Poznaliśmy oddany też w 2013 r. Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej.

12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG

Po obiedzie w Lawendowej Gospodzie w Tanowie odwiedziliśmy XVIII-wieczny kościół ryglowy pw. św. Pawła Apostoła w Tatyni a potem powróciliśmy do Trzebieży gdzie kontynuowano dalszą część Zlotu.

16.JPG
17.JPG
18.JPG
19.JPG

(wgaw)
(jewtuszko)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License